alkomat Raptor i alkomat iBlow
25 grudnia, 2020 Autor admin 0

Alkomaty to bardzo przydatne urządzenia. Dlatego ludzie coraz częściej nabywają je w celach prywatnych i specjalistycznych. Dzięki temu można wyjść cało z niejednej opresji, a co ważniejsze uniknąć poważnego wypadku. Zatem warto więcej dowiedzieć się na temat tych wyjątkowych produktów. Testery trzeźwości dzieli się na grupy z uwzględnieniem co najmniej kilku elementów. Zasadnicze znaczenie ma rodzaj sensora, a także sposób przeprowadzenia badania. Szczególny typ stanowią testery profesjonalne, czyli elektrochemiczne, bezustnikowe. Dużą popularnością cieszy się alkomat Raptor i alkomat iBlow. Sprawdź, jak wypadną w teście porównawczym.

Jak alkomat Raptor i alkomat iBlow wypadają w teście funkcjonalności?

Oba testery trzeźwości należą do grupy profesjonalnego sprzętu służącego do przeprowadzenia badań dużej grupy osób. Są to idealne narzędzia do bardzo szybkich pomiarów. Wspaniale sprawdzają się w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji. Model iBlow ma na swoim pokładzie sensor elektrochemiczny FastScan 4.0., który gwarantuje prędkość pomiaru do 4 sekund. Dlatego jest bardzo wrażliwy na alkohol. Natomiast konkurent pracuje z uwzględnieniem czujnika wykonanego w opatentowanej technologii fuel-cell Fast Scan. Dzięki temu zalicza się do kategorii najszybszego sprzętu na rynku pracującego w trybie ciągłym.

Ponadto tester trzeźwości Alcoforce Raptor ma wiele funkcji i rozwiązań, które z pozoru mogą wydawać się mało istotne. Jednak w rzeczywistości są bardzo przydatne, szczególnie jeśli chodzi o służby mundurowe. Do takich elementów należą między innymi diody zlokalizowane nad wyświetlaczem. Świecą one w trzech kolorach i w różnych trybach. Światło białe skutecznie oświetla twarz osoby badanej. Jest jeszcze czerwone i niebieskie, oba mrugające. Znajdziesz tam również podświetlany ekran LCD informujący o wyniku badania. Co więcej, prezentuje też temperaturę powietrza, aktualną godzinę, czy też dane o stanie naładowania baterii.

W przypadku alkomatu iBlow informacja o rezultatach wyświetla się także na czytelnym wyświetlaczu LCD. Znajdziesz tam też wbudowaną lampę w kolorze zielonym i czerwonym.

Jak wygląda obsługa alkomatów?

Obsługa testera trzeźwości Alcoforce Raptor nie jest skomplikowana. Odbywa się z udziałem trzech przycisków. Wystarczy uruchomić urządzenie. Wówczas natychmiast włącza się wyświetlacz i pojawia napis „Dmuchaj”. Dzięki temu będziesz mieć świadomość, że sprzęt jest gotowy do pracy i możesz przystąpić do realizacji zadania. Produkt zasilany jest dwoma bateriami AA. Konkurenta także opracowano z myślą o prostej obsłudze. Jest też niezwykle poręczny, a więc wygodny podczas użytkowania. Może być także zasilany 4 bądź 6 bateriami AA 1,5 V.

Jaka jest dokładność pomiarowa konkurencyjnych alkomatów?

Zarówno jeden jak i drugi alkomat mogą pracować z wykorzystaniem dwóch trybów pomiarowych. Jeden z nich to zwykły polegający na pobraniu próby od osoby podlegającej badaniu. Natomiast drugi to pasywny, który umożliwia wykonanie testu na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami. Ponadto daje także możliwość przeprowadzenia badań na osobach, które nie mogą bądź nie chcą uczestniczyć w teście. W obu przypadkach i produktach wynik podawany jest z dokładnością do setnych części promila.

Alkomat Raptor i alkomat iBlow – kiedy należy przeprowadzić kalibrację?

Zasadnicze znaczenie, jeśli chodzi o użytkowanie alkomatów ma kalibracja. Jest to działanie, które gwarantuje prawidłowe wskazania testera trzeźwości. W przypadku modelu Raptor producent zaleca wykonywanie i sprawdzenie ustawień co 6 miesięcy. Produkt konkurencyjny musi przejść przez konieczną kalibrację po przeprowadzeniu 10 tysięcy pomiarów lub, gdy upłynie pół roku.

Alkomat Raptor i alkomat iBlow – jakość wykonania produktów

Alkomaty przeznaczone są do stosowania przez służby mundurowe. Co więcej, wspaniale spiszą się przy obsłudze imprez masowych, a także do przeprowadzenia wstępnego badania pracowników w firmach oraz zakładach pracy. Dlatego wyróżniają się doskonałą jakością. Wytworzono je z trwałych i wytrzymałych materiałów. Dzięki temu inwestując w nie, zyskasz gwarancję długiej żywotności.

Prezentowane produkty idealnie sprawdzą się do bardzo szybkiego badania dużych grup ludzi. Ma to duże znaczenie w sytuacjach, w których potrzebna jest sprawna weryfikacja. Są zatem niezwykle wydajne. Alkomat Raptor i alkomat iBlow należą do kategorii produktów profesjonalnych. Jednakże są to testery trzeźwości, które służą jedynie do przeprowadzenia badań wstępnych tak zwanych przesiewowych. Zatem wykorzystanie tych artykułów pozwoli uzyskać informację czy dane osoby spożywały alkohol, czy nie. Natomiast, gdy ta kwestia zostanie potwierdzona, delikwenta poddaje się bardziej szczegółowemu testowi z udziałem urządzenia z ustnikiem. Dlatego wynikami nie ma co się aż tak bardzo sugerować, o czym zresztą informują producenci sprzętów. Tak czy inaczej, są one niezastąpione w nagłych i wymagających sytuacjach. Bardzo dobrze realizują zadanie, do którego je przeznaczono i to jest najważniejsze!