➕ precyzyjny sensor elektrochemiczny Qmol 4.0 ➕ możliwość pracy jako przesiewowy i dowodowy ➕ skórzane etui oraz walizka do przechowywania ➕ 5+10 dodatkowych ustników
➕ precyzyjny sensor elektrochemiczny Qmol 4.0 ➕ możliwość pracy jako przesiewowy i dowodowy ➕ skórzane etui oraz walizka do przechowywania ➕ 5+10 dodatkowych ustników
➕ jako przesiewowy i dowodowy ➕ skórzane etui i walizka ➕ 5 dodatkowych ustników, apteczka
Kac jest konsekwencją nadmiernego spożycia alkoholu. Na drugi dzień po imprezie dochodzi do nieprzyjemnych objawów, takich jak nudności, wymioty, biegunka, rozdrażnienie, zmęczenie i wiele, wiele więcej. Dowiedz się zatem, czym tak naprawdę jest kac, jakie są podstawowe objawy i po którym alkoholu można go uniknąć.
Czym tak naprawdę jest kac – co warto wiedzieć na jego temat?
Kacem określa się zatrucie alkoholowe pojawiające się po zbyt dużym spożyciu trunków. Najczęstszymi objawami są: bóle głowy, nadmierne zmęczenie, nudności, zawroty głowy, drażliwość, potliwość, bóle mięśni i wiele, wiele więcej. Istotne jest także to, że symptomy te mogą występować nawet 24 godziny po wypiciu trunków.
Jakie są najważniejsze przyczyny kaca?
U każdej osoby występuje inna tolerancja na alkohol. Niektórzy mogą wypić więcej, inni mniej. Jednakże warto wymienić czynniki, które się do takiego stanu przyczyniają. Po pierwsze alkohol przyczynia się do hamowania hormonu określanego jako wazopresyna, który wpływa na zatrzymywanie płynu w nerkach. Dlatego konsekwencją nadmiernego spożycia alkoholu może być lekkie odwodnienie. Wówczas na drugi dzień można odczuwać bóle głowy, zmęczenie i duże pragnienie. Alkohol podrażnia również błonę śluzową żołądka i wpływa na zaburzenia snu. Człowiek śpi płytko i budzi się zmęczony.