➕ precyzyjny sensor elektrochemiczny Qmol 4.0 ➕ możliwość pracy jako przesiewowy i dowodowy ➕ skórzane etui oraz walizka do przechowywania ➕ 5+10 dodatkowych ustników
➕ precyzyjny sensor elektrochemiczny Qmol 4.0 ➕ możliwość pracy jako przesiewowy i dowodowy ➕ skórzane etui oraz walizka do przechowywania ➕ 5+10 dodatkowych ustników
➕ jako przesiewowy i dowodowy ➕ skórzane etui i walizka ➕ 5 dodatkowych ustników, apteczka
FAQ alkomaty to szybki przegląd wszystkich najpopularniejszych pytań dotyczących alkomatów oraz stężenia alkoholu we krwi.
FAQ alkomaty 1. Czy jest jakiś sposób na to by oszukać alkomaty?
Według naukowych metod jest to niemożliwe, a wszelkie stosowane sposoby są nieskuteczne. Na nic nie zda się guma do żucia, kawa, ocet czy czosnek. Ponadto niektóre metody tylko podwyższają wynik wskazany przez alkomat. Jest tak na przykład w przypadku użycia płynu do płukania ust, który w swoim składzie może zawierać alkohol etylowy. Jeśli, więc chcesz uniknąć kłopotów związanych ze złamaniem prawa, spożywaj zawsze alkohol w kontrolowanej ilości, bądź pozostań abstynentem.
FAQ alkomaty 2. Czy w wydychanym powietrzu ilość alkoholu jest taka sama jak we krwi?
Po około trzydziestu minutach od spożycia alkoholu ilość alkoholu we krwi jest dokładnie taka sama jak w wydychanym powietrzu.
FAQ alkomaty 3. Czy szybkość pozbywania się alkoholu przez organizm różni się w zależności od rodzaju wypitego wcześniej trunku?
Nieważne czy wypijesz wino, wódkę czy piwo. Każdy alkohol jest alkoholem etylowym, a co za tym idzie organizm, pozbywa się go w tym samym tempie. Różnic może się jednak stężenie alkoholu. Standardowa ilość wypijanego alkoholu na raz to 10 gram czystego alkoholu etylowego. Odpowiada to kieliszkowi 30 ml wódki, lampce 100 ml 12% wina i kuflowi o pojemności 250 ml piwa.