Inne

Październik 12, 2017 . In Inne . by . 0 Comments

Co to jest Promiler?

PROMILER – marka, której możesz zaufać!
W roku 2014 najbardziej uznany producent alkomatów na świecie – płd. koreański koncern SENTECH wprowadził na polski rynek nową markę. Tą marką jest PROMILER.
Produkty Promiler od początku do końca są projektowane i produkowane w “SENTECH Korea Corporation” i nie pochodzą od przypadkowo dobranych kooperantów. Na wszystkie alkomaty elektrochemiczne PROMILER udziela gwarancji 5 lat. Z testerów Promiler korzystają polskie służby mundurowe takie jak Policja, Żandarmeria Wojskowa, Wojsko i inne.

W pewnych sytuacjach życiowych trzeźwość ma wagę życia, a tam gdzie liczy się życie nie ma miejsca na kompromisy.
Zaufaj wyborom fachowców.

Alkomaty PROMILER – nie tylko dla Policji.

Kalibracja nie jest wadą urządzenia. Jest procesem technicznym i nierozerwalnie związanym z użytkowaniem absolutnie wszystkich alkomatów. Powinna być wykonywana po dedykowanej ilości testów lub w odpowiednich odstępach czasowych w zależności od rodzaju i modelu alkomatu. Kalibrację przeprowadza się ściśle wg zaleceń producenta testera, a jej częstotliwość zależy przede wszystkim od rodzaju i jakości urządzenia, od wieku testera oraz od sposobu użytkowania i przechowywania alkomatu. Każdy przeprowadzony test alkomatem elektrochemicznym to reakcja chemiczna zachodząca we wnętrzu sensora czyli minimalna, niezauważalna zmiana jego punktu pracy. Po kilkuset testach dryft punktu pracy sensora może być już istotny dla dokładności pomiaru. Kalibracja testera polega na ponownym jego skonfigurowaniu czyli zaprogramowaniu wzorcowej bazy danych, z którą jest porównywana próbka badanego powietrza podczas testu. Na zmianę punktu pracy sensora mają wpływ również warunki przechowywania alkomatu stąd uzależnienie przeprowadzenia kalibracji od jego czasu użytkowania. O konieczności przeprowadzenia kalibracji świadczą komunikaty CAL, SEN, itp. na wyświetlaczu urządzenia oraz wyniki znacznie odbiegające od rzeczywistości – np. wynik 0,00‰ mimo spożycia alkoholu lub odwrotnie. W alkomatach elektrochemicznych kalibrację przeprowadza się najczęściej po kilkuset pomiarach, nie rzadziej jednak niż raz do roku. W testerach półprzewodnikowych co 200 – 300 pomiarów lub raz na pół roku. Powodem jest większa zdolność do dekalibracji i mniejsza dokładność pomiaru wynikająca z innej zasady działania.

Nie kalibrowany alkomat nie będzie poprawnie wskazywał zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • Przynajmniej dwukrotnie większa dokładność pomiaru.
 • Większa powtarzalność i stabilność pomiaru.
 • Dłuższa żywotność podstawowej jednostki pomiarowej – sensora (brak konieczności podgrzewania do wysokiej temperatury, pracuje w temperaturze otoczenia).
 • Minimalne przerwy między pomiarami (reguluje to tester).
 • Tańsza eksploatacja – mniejsza częstotliwość kalibracji alkomatu, mniejsze zużycie baterii.
 • Możliwość przeprowadzenia większej ilości testów między kolejnymi kalibracjami.
 • Mniejszy wpływ napięcia baterii na dokładność pomiaru.
 • Większa odporność na warunki zewnętrzne oraz wszelkiego rodzaju czynniki wpływające na dokładność procesu pomiarowego.

Czerwiec 17, 2017 . In Inne . by . 0 Comments

Fakty i mity

Alkohol potrafi być obecny w naszym organiźmie przez wiele godzin i należy zapamiętać, że metabolizmu alkoholu nie da się przyspieszyć. Poniżej fakty i mity, w które niestety nie wierzy tylko jeden na pięciu zapytanych Polaków (źródło: ankieta “Kampanii Piwowarskiej”).

 • “Rąbnę kawkę to mi przejdzie” – nic bardziej mylnego. Kofeina zawarta w kawie jest stymulatorem i znosi tylko efekt senności, który w większej dawce wywołuje alkohol. Nie usuwa ona etanolu z organizmu i tym samym nie przyspiesza spalania alkoholu.
 • “Zjem coś ciepłego i konkretnego to wytrzeźwieję” – owszem ma to znaczenie przy piciu alkoholu. “Podkładzik z flaczków czy rosołku” rozcieńcza alkohol i rozkłada w czasie jego wchłanianie. Ma to wpływ na nasze samopoczucie i powoduje “uczucie trzeźwości”, absolutnie nie usuwa etanolu z naszego organizmu.
 • “Wezmę prysznic lub wyjdę na świeże powietrze” – naturalnie poprawia tylko nasze samopoczucie, powoduje orzeźwienie, ale nie ma nic wspólnego ze spalaniem alkoholu.
 • “Dużo tańczę więc wypocę alkohol” – taniec to aktywność, pobudza więc krążenie, usuwa senność, polepsza samopoczucie. Tańcząc przyjemnie spędzamy czas niejednokrotnie zapominając “o kolejce”. Tylko ok. 5% alkoholu wydalane jest  w oddechu i w pocie, więc tańcząc nie zmniejszamy ilości etanolu w krwi.