Serwis Alkomatów

Co to jest kalibracja i dlaczego trzeba kalibrować alkomat?

Kalibracja alkomatu ma bardzo duży wpływ na prawidłowe działanie tego urządzenia, a jej znaczenie jest podobne do przeglądu technicznego samochodu. Warto mieć świadomość, że alkomat, który nie został poddany temu procesowi, może wskazywać błędne wyniki dotyczące zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Kalibracja alkomatu powinna być powtarzana we właściwych odstępach czasowych lub po wykonaniu określonej ilości testów, a zależy to przede wszystkim od modelu danego przyrządu.

Naprawa alkomatów

Moment, w którym kalibracja alkomatu jest konieczna, można rozpoznać na kilka sposobów. Świadczy o tym zarówno komunikat CAL lub SEN na wyświetlaczu urządzenia, jak i odbiegające od rzeczywistości rezultaty, jak choćby wynik 0.00‰ po spożyciu alkoholu lub wynik pozytywny pomimo trzeźwości. Wystarczy dostarczyć lub wysłać alkomat do nas, a my podejmiemy odpowiednie kroki, wykonamy kalibrację i odeślemy go już dzień po otrzymaniu zlecenia.

Od czego zależy częstotliwość kalibracji alkomatu? Przede wszystkim od rodzaju sensora oraz intensywności użytkowania urządzenia, czyli liczby wykonanych testów. Równie istotne mogą się okazać sposób korzystania z alkomatu oraz warunki w jakich jest on przechowywany. Kalibracja alkomatu powinna zostać przeprowadzona w następujących przypadkach:
– alkomaty z sensorem elektrochemicznym należy kalibrować co 500 lub więcej pomiarów, minimalnie raz w roku,
– alkomaty z sensorem półprzewodnikowym należy kalibrować co 200-300 pomiarów, minimalnie raz na pół roku,
– jeśli dany alkomat był używany w nieprawidłowy sposób, niezgodny z jego instrukcją obsługi,
za każdym razem, kiedy pojawiają się wątpliwości dotyczące wskazywanych przez alkomat rezultatów.

Nie kalibrowany alkomat nie będzie poprawnie wskazywał zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

kalibracja alkomatów łódź

Serwis alkomatów

Warto nadmienić, że kalibracja alkomatu to tylko jedna z oferowanych przez nas usług, a w ich zakres wchodzą także serwis alkomatów oraz naprawa alkomatów. Jesteśmy doświadczonymi profesjonalistami, przed którymi zarówno serwis alkomatów, jak i naprawa alkomatów nie mają tajemnic. Posiadamy odpowiednie doświadczenie i nieustannie podnosimy swe kwalifikacje, aby w pełni satysfakcjonować każdego zleceniodawcę.

Mamy świadomość, że serwis alkomatów oraz naprawa alkomatów wiążą się z dużą odpowiedzialnością, bowiem prawidłowo działające urządzenie tego typu może mieć ogromny wpływ choćby na ewentualną rezygnację z jazdy samochodem. Dlatego właśnie, korzystamy wyłącznie ze specjalistycznego sprzętu od renomowanych producentów, jak np. GUTH Labolatories Inc. Ponadto, każdorazowo zapewniamy klientom świadectwo kalibracji.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane usługami z najwyższej półki – kalibracja alkomatu, serwis alkomatów oraz naprawa alkomatów to nasza specjalność, dzięki czemu gwarantujemy jakość i niezawodność.

“Szukasz precyzyjnego alkomatu, potrzebujesz skalibrować lub zalegalizować alkomat? Dobrze trafiłeś! Skontaktuj się z nami, a doradzimy i zrealizujemy każde z powyższych zleceń”.

kalibracja alkomatu

Kalibracja alkomatów Łódź

  • dostarczasz/ wysyłasz do nas alkomat
  • wykonujemy kalibrację i odsyłamy do Ciebie urządzenie na następny dzień po otrzymaniu.

Kiedy należy kalibrować alkomat?

Częstotliwość kalibracji zależy od:

  • typu zastosowanego sensora
  • ilości przeprowadzonych testów
  • sposobu i intensywności użytkowania alkomatu
  • warunków przechowywania urządzenia

Kalibrację zaleca się:

  • dla alkomatów z sensorem elektrochemicznym (w zależności od rodzaju urządzenia) co 500 lub więcej pomiarów, nie rzadziej jednak niż co 12 miesięcy
  • dla alkomatów z sensorem półprzewodnikowym (w zależności od rodzaju urządzenia) od 200 do 300 pomiarów, nie rzadziej jednak niż co 6 miesięcy
  • jeżeli użytkowanie alkomatu było niezgodne z instrukcją
  • zawsze, gdy masz wątpliwości, co do wskazań urządzenia

kalibracja

Gwarantujemy profesjonalną kalibrację!

Cena usługi ze Świadectwem Kalibracji: 55 zł

Skontaktuj się z nami

Świadectwo kalibracji

Każdy kalibrowany u nas alkomat oddajemy w ręce klienta wraz ze „Świadectwem kalibracji”, które jest gwarancją poprawnie wykonanej usługi i precyzyjności wskazań urządzenia.

Kalibrację wykonujemy specjalistycznymi przyrządami amerykańskiej firmy GUTH Labolatories Inc

świadectwo kalibracji

swiadectwo

Nie ryzykuj błędnego pomiaru – zadbaj o sprawny alkomat. Zamów kalibrację!