Yanosik GTR Parking Urządzenie Yanosik GTR vs. bezpłatna aplikacja Yanosik

Każdy kierowca dalekotrasowy niejednokrotnie borykał się z utrudnieniami na drodze związanymi czy to z nieznajomością trasy, zmianami ruchu drogowego wynikającymi z remontu bądź wypadku. Jak również z rutynową kontrolą drogową. Rozwiązaniem doskonałym wydaje się wiele modeli nawigacji drogowej. Niemniej jednak i tu znajdziemy problem — nie każde głośnio zachwalane urządzenie jest rzeczywiście w pełni funkcjonalnym asystentem jazdy. Niejednokrotnie brakuje im kompletnego zestawu funkcji odzwierciedlającego rzeczywistą sytuację na drodze. Może brakować aktualnych map, nawigacja traci sygnał, brak odświeżania przejazdu w przypadku zmiany kursu. Najważniejsze: brak informacji co do możliwych utrudnień, które zupełnie mogą zniszczyć plany spokojnej i płynnej podróży. Tu pojawia się Yanosik – nawigacja wykorzystująca myśl inteligentnego zarządzania ruchem drogowym. I tu pojawia się pytanie, co wybrać: urządzenie Yanosik GTR vs. bezpłatna aplikacja Yanosik.

Yanosik – rewolucja w monitorowaniu ruchem

Yanosik przedstawiając swój produkt, postawił na śmiały krok – rozwinął zwykłą nawigację o informacyjne możliwości CB radio. Stworzył w ten sposób asystenta jazdy, który w czasie rzeczywistym informuje kierowcę o aktualnej sytuacji drogowej. Tak jak o możliwych utrudnieniach, jakie mogą pojawić się na wytyczonej trasie. Wykorzystując technologię Smart Traffic, Yanosik na bieżąco analizuje dostępne trasy. Dodatkowo monitoruje zdarzenia drogowe dzięki dużej społeczności użytkowników, którzy zaufali temu rozwiązaniu. Rozbudowana baza interpretuje indywidualne przebiegi i opracowuje najnowsze dane, usprawniając przebieg trasy. Wprowadzenie komunikatora umożliwia kierowcom informowanie się nawzajem w czasie rzeczywistym o jakości ruchu drogowego. Wciąż ulepszane algorytmy przetwarzania trasy oraz współpraca kierowców doprowadziła do stworzenia nawigacji, która nie tylko wyznacza najszybszą drogę, ale również ostrzega i pomaga omijać utrudnienia, wspierając bezpieczną i bez mandatową jazdę.

 

Funkcjonalny pomocnik drogowy

Decydując się na dołączenie do grupy użytkowników, kierowca otrzyma produkt oferujący pakiet udogodnień, które będą wsparciem w przebiegu podróży szczególnie na długodystansowych trasach. Oferowane funkcje Yanosika to przede wszystkim aktualne informacje związane z:

  • przeprowadzanymi kontrolami policyjnymi
  • fotoradarami różnego rodzaju (na światłach, odcinkowe bądź stacjonarne)
  • wypadkami i remontami drogowymi
  • innymi zagrożeniami mającymi wpływ na bezpieczeństwo ruchu
  • nieoznakowanymi radiowozami
  • kontrolami prowadzonymi przez Inspekcję Transportu Drogowego

Co warte uwagi – z funkcji ostrzegania można korzystać dowolnie również poza terytorium Polski, będąc dzięki temu na bieżąco informowanym o sytuacji drogowej w granicach Europy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Yanosik proponuje potencjalnym użytkownikom powyższe funkcje w formie urządzenia nawigacyjnego, jak i mobilnej wersji dostępnej na telefon. Czym więc różnią się oba produkty? Przyjrzyjmy się możliwościom, jakie oferują urządzenie Yanosik GTR oraz bezpłatna aplikacja Yanosik.

Urządzenie Yanosik GTR vs. bezpłatna aplikacja Yanosik

Po pierwsze, istotną różnicą jest samo uruchamianie. Bezpłatną aplikację Yanosik należy manualnie włączyć, pamiętając przy tym o równoczesnym włączeniu transmisji danych. Urządzenie Yanosik GTR samodzielnie inicjuje pracę, wykrywając ruch pojazdu dzięki podłączeniu pod zasilanie z gniazda zapalniczki. To prowadzi do następnej kluczowej różnicy: działająca aplikacja mobilna wykorzystująca przesyłanie danych. W połączeniu z włączoną opcją GPS ogromnie obciążają baterię telefonu. Przyczyniając się do szybkiego jej wyczerpania, na co nie zawsze jesteśmy przygotowaniu w formie odpowiednich ładowarki i przepięcia. Jednak godziny pracy smartfona nie są zagrożone w przypadku użycia Yanosik GTR. Urządzenie dedykowane jest właśnie do zadania nawigacji, ma własną baterię przeznaczoną tylko do tego działania oraz jest podłączone pod zasilanie samochodowe. Zdecydowanie przydatnym i wygodnym dla kierowcy będzie załączony do urządzenia nawigacji tryb motocyklisty. To specjalne ustawienie wyświetla większe i bardziej jaskrawe komunikaty dotyczące zdarzeń na drodze.

 

Stabilne połączenie – zachowanie ciągłości informacji

Połączenie głosowe w przypadku sieci komórkowych zawsze mają pierwszeństwo przed aktywną transmisją danych. Korzystanie z bezpłatnej aplikacji mobilnej wyklucza jednoczesne prowadzenie rozmowy telefonicznej. Ma to związek z przerwaniem połączenia z serwerami Yanosik. Przekłada się to na dokładność i aktualność wiadomości o sytuacji drogowej. Co więcej – bezpłatność aplikacji związana będzie z obecnością reklam, które będą pojawiać się w różnej częstotliwości, ingerując w płynność działania nawigacji. Zdecydowanie się na urządzenie nawigacji Yanosik GTR eliminuje tę niedogodność i zagrożenie związane z komplikacją istoty połączenia głosowego i szczegółowej nawigacji.

Urządzenie Yanosik GTR vs. bezpłatna aplikacja Yanosik

Przydatne opcje – oferta dodatkowa

Jako, że urządzenie Yanosik GTR to dedykowana nawigacja, w przeciwieństwie do bezpłatnej aplikacji Yanosik nie jest ograniczone limitami mobilnego dodatku na telefon. Dlatego też oferuje rozszerzone funkcje dla użytkowników decydujących się na urządzenie nawigacyjne. Pierwszym z udogodnień jest możliwość wygodnego płacenia za parkowanie w ramach Stref Płatnego Postoju. Działają one na terenach ponad 50 miast w Polsce. Dodatkowo, w przypadku opcji Parking dla Firm, niewątpliwą zaletą jest generowanie jednej zbiorczej noty obciążeniowej do księgowości obejmujący okres parkowania za cały miesiąc. Drugą równie interesującym rozwiązaniem jest kompatybilność urządzenia Yanosik GTR z monitoringiem pojazdów Flotis. W praktyce oznacza to, że nawigacja może spełniać funkcję nadajnik GPS, co umożliwia śledzenie tras pojazdu. Jest to opcja wykraczająca poza standardowe wyposażenie, do wykupienia za dodatkową opłatą.

Nawigacja czy telefon?

Podsumowując, ostateczna decyzja wyboru rodzaju nawigacji należy do potencjalnego użytkownika. Niezaprzeczalnie na korzyść aplikacji działa jej ogólnodostępność, jaką określa bezpłatność produktu. Bezpłatność jednak związana jest z pewnymi cięciami programowymi, które będą ograniczać aplikację. Natomiast urządzenie Yanosik GTR to dedykowana nawigacja, rozszerzona o przemyślane funkcje, których zadaniem jest usprawnienia jazdy i informowanie kierowcy o bieżącej sytuacji na drodze, bez zagrożenia możliwości przerwania sygnału. To niewątpliwy atut, szczególnie w trasach długodystansowych.

 

Urządzenie Yanosik GTR vs. bezpłatna aplikacja Yanosik
5 (100%) 1 vote

Tags:

Rock SEO