Kalibracja alkomatu - jak przygotować alkomat do wysyłki
31 marca, 2019 Autor admin 0

Adiustacja/kalibracja nie jest wadą urządzenia, lecz procesem nierozerwalnie związanym z użytkowaniem absolutnie wszystkich alkomatów. Powinna być wykonywana ściśle wg zaleceń producenta. Kalibrację alkomatów przeprowadzamy w naszym Autoryzowanym Serwisie.  Jak przygotować alkomat do wysyłki?

UWAGA!!! Nie prowadzimy sprzedaży testerów półprzewodnikowych oraz ich kalibracji!!! Jeśli nie jesteś pewien czy posiadasz profesjonalny alkomat elektrochemiczny czy półprzewodnikowy gadżet, zadzwoń. Podpowiemy i wyjaśnimy różnice.

Jak przygotować alkomat do wysyłki

1. Zamów kalibrację

Jeśli Twój alkomat jest w okresie darmowej kalibracji wybierz opcję “darmowa kalibracja”, wtedy zapłacisz tylko za wysyłkę.

Jeśli nie przysługuje Ci już darmowa kalibracja wybierz opcję “płatna kalibracja”.

2. Odpowiednio zapakowany alkomat to podstawa

Zapakuj sam alkomat do koperty bąbelkowej lub w inne trwałe opakowanie, tak żeby nie uległ uszkodzeniu podczas transportu. Nie wysyłaj żadnych baterii, akcesoriów czy pokrowca.

Do paczki dołącz kartkę z numerem zamówienia kalibracji oraz z Twoim imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu, adresem e-mail oraz adresem do wysyłki zwrotnej. To ważne, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

Przesyłkę wyślij na adres:

Alkokalibrator.pl

ul. Kilińskiego 207

93-106 Łódź

3. Nadaj i wyślij przesyłkę

Przygotowaną przesyłkę nadaj jako przesyłkę poleconą. To bardzo ważne! W przeciwnym wypadku nie będziemy mogli zlokalizować paczki, jeśli zaginie na poczcie lub w firmie kurierskiej. Zachowaj potwierdzenie nadania.

4.  Czekaj na przesyłkę bądź kontakt od nas

W momencie, gdy odbierzemy Twój alkomat, w serwisie poddamy go ekspertyzie i kalibracji. Potrwa to maksymalnie 1 dzień roboczy. Jeśli kalibracja przebiegnie pomyślnie, wyślemy do Ciebie odpowiednio zabezpieczony alkomat na adres zwrotny.

Gdyby okazało się, że Twój alkomat wymaga dodatkowych napraw, nasz serwisant skontaktuje się z Tobą, poinformuje o dodatkowych kosztach i zapyta, czy wyrażasz zgodę na dokonanie takiej naprawy.

Co to jest kalibracja?

Adiustacja/kalibracja nie jest wadą urządzenia, lecz procesem nierozerwalnie związanym z użytkowaniem absolutnie wszystkich alkomatów. Powinna być wykonywana po odpowiedniej ilości testów lub w odpowiednich odstępach czasowych w zależności od rodzaju i modelu alkomatu. Kalibrację przeprowadza się ściśle wg zaleceń producenta testera, a jej częstotliwość zależy przede wszystkim od rodzaju i jakości urządzenia, od wieku testera oraz od sposobu użytkowania i przechowywania alkomatu. Adiustacja alkomatu to proces techniczny przeprowadzany w specjalistycznej placówce serwisowej. Polega na prawidłowym ustawieniu punktu pracy sensora, czyli podzespołu elektronicznego, który jest odpowiedzialny za analizę dostarczonej próbki powietrza. Sensor po pewnym czasie zmienia swój punkt pracy i wskazania alkomatu stają się mniej dokładne, a po pewnym czasie wręcz nieprawdziwe i mogą wprowadzić użytkownika w błąd. Dzieje się to na skutek wielu czynników, również niezależnych od nas.