Czerwiec 17, 2017 . In Inne . by . 0 Comments

Fakty i mity

Alkohol potrafi być obecny w naszym organiźmie przez wiele godzin i należy zapamiętać, że metabolizmu alkoholu nie da się przyspieszyć. Poniżej fakty i mity, w które niestety nie wierzy tylko jeden na pięciu zapytanych Polaków (źródło: ankieta “Kampanii Piwowarskiej”).

  • “Rąbnę kawkę to mi przejdzie” – nic bardziej mylnego. Kofeina zawarta w kawie jest stymulatorem i znosi tylko efekt senności, który w większej dawce wywołuje alkohol. Nie usuwa ona etanolu z organizmu i tym samym nie przyspiesza spalania alkoholu.
  • “Zjem coś ciepłego i konkretnego to wytrzeźwieję” – owszem ma to znaczenie przy piciu alkoholu. “Podkładzik z flaczków czy rosołku” rozcieńcza alkohol i rozkłada w czasie jego wchłanianie. Ma to wpływ na nasze samopoczucie i powoduje “uczucie trzeźwości”, absolutnie nie usuwa etanolu z naszego organizmu.
  • “Wezmę prysznic lub wyjdę na świeże powietrze” – naturalnie poprawia tylko nasze samopoczucie, powoduje orzeźwienie, ale nie ma nic wspólnego ze spalaniem alkoholu.
  • “Dużo tańczę więc wypocę alkohol” – taniec to aktywność, pobudza więc krążenie, usuwa senność, polepsza samopoczucie. Tańcząc przyjemnie spędzamy czas niejednokrotnie zapominając “o kolejce”. Tylko ok. 5% alkoholu wydalane jest  w oddechu i w pocie, więc tańcząc nie zmniejszamy ilości etanolu w krwi.
Fakty i mity
Wystaw ocenę

Tags:

Krzysztof

Informujemy, że w dniu 17.11. sklep na Kilińskiego będzie nieczynny. Zapraszamy za to na Warsaw Motor Show. Zamknij